fbpx

Zarządzanie centrum logistycznym

Rozwiązujemy realne problemy zarządzania ruchem produktów w centrach logistycznych.

System magazynowy Futuriti WMS 3PL

Pomagamy rozwiązywać realne problemy zarządzania ruchem produktów w magazynach wysokiego składowania.
3
2
System magazynowy
Futuriti WMS 3PL
system wms

WMS Futuriti 3PL to profesjonalny system WMS, zaprojektowany z myślą o centrach logistycznych, świadczących usługi dla klientów zewnętrznych.

Wybrane funkcje Futuriti WMS 3PL
Futuriti WMS 3PL to wysokowydajny system zarządzania centrum logistycznym. Korzystając z naszej technologii, mogą Państwo zwiększyć przepustowość, zminimalizować ilośc pomyłek i reklamacji.
wms_funkcje.png
Obszar magazynowy klienta oraz współdzielenie lokalizacji
System WMS 3PL pozwala przyporządkowywać przestrzeń do poszczególnych klientów, którzy zlecili przeprowadzanie operacji magazynowych na terenie Twojego centrum logistycznego. Obszary te mogą być poszerzane lub zwężane, dzięki czemu można lepiej rozłożyć towar, co z kolei znajduje odzwierciedlenie w sprawniejszym i łatwiejszym procesie kompletacji. Istnieje również możliwość współdzielenia określonego obszaru przez różnych klientów i to również może być uwzględniane w systemie. Współdzielenie lokalizacji bywa świetnym rozwiązaniem, które gwarantuje operatorom logistycznym dużą elastyczność i efektywność w kontekście wykorzystywania przestrzeni magazynowej. Polega ono na tym, że jeżeli konkretna lokalizacja jest w danym momencie wolna, można umieść w niej towar dowolnego kontrahenta, który tę przestrzeń współdzieli z innym (lub kilkoma innymi). W takiej sytuacji lokalizacja ta jest zajęta do momentu aż się zwolni – wówczas mogą korzystać z niej inni klienci.
Struktura wielu firm
WMS dla centrum logistycznego umożliwia zarządzanie towarami należącymi do wielu klientów na obszarze jednego magazynu. System WMS Futuriti 3PL skonstruowany jest tak, aby maksymalnie ułatwić wszelkie procesy, które są związane z obsługą wielu firm. Dotyczy to zatem wydzielania przestrzeni magazynowej, organizacji pracy w magazynie, modelowania strategii magazynowych (dopasowanych do indywidualnych potrzeb kontrahentów), jak również finalnego rozliczania wszystkich operacji logistycznych.
Dedykowane profile dostepowe
Systemie WMS 3PL umożliwia operatorom logistycznym przydzielanie dostępu do zarządzania towarami konkretnych klientów. Przykładowo, można stworzyć profil do konkretnej hali magazynowej. Po zalogowaniu na ów profil uzyskują oni zadania, które zostały do wspomnianej hali przypisane. Konkretny operator widzi w ten sposób jedynie te procesy, które przypisano do obsługi konkretnego kontrahenta.
Synchronizacja danych w czasie rzeczywistym
WMS Futuriti 3PL zapewnia szybką i sprawną wymianę danych dzięki zaawansowanemu technologicznie modułowi API. Można go zintegrować z szeregiem różnych systemów, takimi jak m.in.: ERP, TMS, marketplace’ami. Dzięki temu informacje dotyczące dyspozycji przyjęć i wydań czy też importu kartotek towarowych mogą być szybko i sprawnie dostarczane zarówno pracownikom, jak i samym kontrahentom.
wms
Korzyści z wdrożenia sytemu logistycznego WMS 3PL
Futuriti WMS 3PL to wysokowydajny system zarządzania centrum logistycznym. Korzystając z naszej technologii zwiększysz przepustowość i obniżysz koszty.

System WMS Futuriti 3PL skraca do minimum czas poszczególnych operacji, co z kolei wpływa na znaczną redukcję kosztów.

Dzięki temu w tym samym czasie można wykonać więcej czynności i to bez potrzeby zatrudniania kolejnych pracowników. Pomaga on również lepiej organizować pracę magazynu na wielu płaszczyznach. Dzięki niemu można wyeliminować czynnik ludzki, a co za tym idzie – znacznie zmniejszyć liczbę popełnianych błędów. Wszystkie te elementy przekładają się z kolei na mniejszą liczbę reklamacji oraz wyższą jakość obsługi klienta, a tym samym – większą jego satysfakcję i zadowolenie.

WMS Futuriti 3PL wskazuje również najlepszą lokalizację dla konkretnego towaru, biorąc pod uwagę jego różne parametry. Dzięki temu w dużym stopniu zmniejsza on ryzyko strat, związanych z upływem terminu ważności czy też różnego rodzaju zniszczeniami. Dzięki niemu pracownicy również znacznie szybciej się wdrażają, co z kolei związane jest z tym, ze podpowiada on, jaką operację trzeba wykonać i w której lokalizacji. Nie muszą oni znać rozkładu wszystkich produktów w magazynie, by odpowiednio wypełniać swoje obowiązki. W ten sposób pracownicy szybko zdobywają potrzebne im do pracy umiejętności, a koszty związane ze szkoleniami ulegają zmniejszeniu. Co więcej, WMS Futuriti 3PL dostarcza szczegółowe raporty i analizy, które pozwalają zauważyć newralgiczne obszary oraz określić wydajność konkretnych pracowników. Ograniczenie kosztów na wielu poziomach wraz z korzyściami wynikającymi z wdrożenia systemu sprawia, że inwestycja szybko się zwraca.

Dzięki automatycznym awizacjom oraz poleceniom wydań, zminimalizowany zostaje czas przyjęć i wydań. Zaawansowane algorytmy planowania zwiększają wydajność pracowników magazynu (m.in. dzięki wskazówkom pokazującym im najbardziej optymalną ścieżkę kompletacji). Warto wspomnieć również o szybszym wdrażaniu pracowników. Jest to możliwe dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze systemu w terminalach.

Na wszystkich etapach procesów logistycznych dokonywana jest w systemie WMS Futuriti 3PL identyfikacja towarów, co zmniejsza do minimum liczbę błędów przy przyjęciach oraz wydaniach. Dane gromadzone w oprogramowaniu, dotyczące dużej rotowalności czy też daty ważności, pomagają odpowiednio zarządzać towarami.

Mówiąc o korzyściach wynikających z wdrożenia oprogramowania, nie można zapomnieć również o możliwości inwentaryzacji. Zapewniają ją profesjonalne terminale, dzięki którym uciążliwy, ręczny spis z natury przestaje być przykrym obowiązkiem. Co więcej, sprawiają one, że cały proces przebiega nawet 10 razy szybciej! 

Istotną rolę w systemie odgrywają również moduły analityczne, które dostarczają wyczerpujące informacje o wszystkich operacjach mających miejsce w magazynie. Dzięki temu można je kontrolować, optymalizować, a co za tym idzie – zwiększać ich efektywność. WMS Futuriti 3PL w dużym stopniu ogranicza też obieg papierowych dokumentów, ponieważ wszystkie istotne informacje uwzględniane są w systemie komputerowym.

Możliwość dostosowania wszelkich procesów logistycznych do potrzeb i wymagań klientów. Dyrektorzy i kierownicy logistyki docenią to, że dzięki implementacji systemu WMS Futuriti, wydajność magazynu znacznie wzrasta. 

Zaawansowane algorytmy, które są wbudowane w oprogramowanie, pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu, a tym samym – bardziej umiejętnie pobierać oraz rozkładać towary. Co więcej, na wszystkich etapach poszczególnych operacji logistycznych WMS Futuriti 3PL minimalizuje liczbę pomyłek, co przekłada się z kolei na mniejszą ilość reklamacji. Jest to możliwe dzięki m.in. jednoznacznej identyfikacji towarów.

Korzystanie z nowoczesnych terminali, które są dołączane do WMS Futuriti 3PL, umożliwia znaczne skracanie procesu inwentaryzacji. Integracja z systemami kurierskimi pozwala natomiast szybko wybierać rodzaj transportu, i to zaledwie jednym kliknięciem! Ponadto system magazynowy WMS umożliwia digitalizację wielu dokumentów, dzięki czemu nie muszą być one dostarczane w formie papierowej.

Dedykowane wdrożenie
wdrozenie_wms_futuriti
Konfiguracja
Skuteczna praca z WMS Futuriti jest łatwiejsza gdy program jest odpowiednio skonfigurowany. Na szkoleniu opowiemy Ci jak przygotować narzędzie, by najlepiej odpowiadało na specyficzne potrzeby Twojej organizacji.
Indywidualne wymagania
Zanim przystąpimy do wdrożenia WMS Futuriti w Twojej firmie, staramy się poznać panujące w niej zasady. Taka wiedza jest niezbędna, by zaprezentować możliwości programu najważniejsze dla Ciebie.
Skuteczny sposób
Wdrożenie przebiega szybko. Bardzo łatwo jest rozpocząć pracę z WMS Futuriti. Program jest intuicyjny, przyjazny w obsłudze. Ważne, by od początku tworzyć dobre nawyki i skutecznie eksploatować funkcje systemu. .
Kontakt
Ile to kosztuje? Jak szybko mogę wdrożyć Futuriti WMS 3PL do swojego centrum logistycznego? W jaki sposób zautomatyzujesz magazyn? Umów się na DEMO naszego systemu! Pomożemy Ci przyspieszyć pracę Twojego magazynu.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy