fbpx

System WMS – co to jest? Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy?

system wms

System WMS – co to jest?

Magazyn stanowi podstawową formę infrastruktury dla handlu i produkcji. Nowoczesne narzędzia wspierają gospodarkę magazynową. Coraz więcej firm korzysta z programów WMS jako podstawy do ekonomicznego, niezawodnego funkcjonowania przestrzeni magazynowych i logistycznych. Dowiedz się czym jest system WMS, do czego służy i jaka jest cena wdrożenia narzędzia do zarządzania magazynem w Twojej organizacji.

Warehouse Management System, w skrócie WMS, to system informatyczny koordynujący pracę magazynu. Aplikacja pomaga sprawnie zarządzać towarami. Doskonale sprawdza się w firmach produkcyjnych, handlowych i logistycznych, które posiadają swoje przestrzenie magazynowe. Zarządzanie przechowywaniem materiałów i produktów mających odmienne przeznaczenie i wielu właścicieli przebiega sprawnie dzięki systemowi WMS. Program do zarządzania magazynem posiada informatyczny interfejs i obsługiwany jest przez magazynierów z poziomu pulpitu skanera, tabletu, komputera i innych tego typu urządzeń.

WMS zwykle stanowi integralny element rozwiązania ERP (ang. Enterprise Resource Planning), oprogramowania za pomocą, którego zarządza się pracą całej firmy. Przepływ danych pomiędzy aplikacjami jest automatyczny i następuje w czasie rzeczywistym. WMS może również funkcjonować indywidualnie, tylko jako wsparcie dla ERP. W tym przypadku sprawna wymiana informacji między narzędziami zależy od ich użytkowników.

 

system wms

 

Funkcjonalności systemu WMS

System WMS pomaga usprawnić zarządzanie magazynem wysokiego składowania. Poniżej lista istotnych funkcji, które przyspieszą prace na magazynie:

  • System WMS integruje się z systemami ERP – dzięki temu można zsynchronizować dokumenty magazynowe, kontrolować stany magazynowe, obsługiwać wiele magazynów, obsługiwać położenie na magazynych
  • System WMS pozwala pracować na dokumentach magazynowych – dzięki temu można tworzyć dokumenty magazynowe, obsługiwać procesy magazynowe (przyjęcia, wydania, przesunięcia. Posiadasz także podgląd do historii dokumentów magazynowych
  • System WMS pozwala działać na towarach – dzięki temu możesz sczytywać kody kreskowe, weryfikować stan magazynów w wielu lokalizacjach
  • System WMS zwiększa wydajność magazynu – system automatycznie przypisuje magazynierów do dokumentów magazynowych, optymalizuje ścieżkę magazyniera, obsługuje złożone scenariusze magazynowe, obsługuje kolektory
  • System WMS Futuriti jest łatwy w konfiguracji – możesz bez problemu zarządzać użytkownikami, dostosować wygląd∂ aplikacji, edytować strukturę magazynu, zarządzać powiadomieniami

 

Po co jest system WMS i dla kogo?

Narzędzia WMS stworzono, by usprawnić procesy magazynowe. W znaczący sposób przyśpieszają pracę dużych centrów logistycznych oraz firm handlowych i produkcyjnych posiadających własne magazyny wysokiego składowania. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest optymalizacja działań, skuteczniejsza kontrola stanów, szybsze rozpoznawanie towarów, krótszy czas przygotowywania i wysyłki zamówień, ograniczenie błędów, zminimalizowanie kosztów, skrócenie przebiegu procesu inwentaryzacji.

Inwestycja w oprogramowanie WMS jest odczuwalna dla wszystkich pracowników organizacji. Właściciele biznesu i managerowie zyskują podgląd w obecne stany magazynowe. Magazynierzy otrzymują szybki dostęp do danych dotyczących lokalizacji poszczególnych produktów, mogą więc zrobić więcej w krótszym czasie. Poprawa wyników ma duże znaczenie dla kierowników magazynów, działów logistyki i IT.

 

Na jakiej podstawie dokonać wyboru i ile trzeba zapłacić za system WMS?

Wybór systemu WMS powinno się rozpocząć od zdefiniowania profilu działalności firmy i identyfikacji potrzeb. Koszty narzędzi zależą od rodzaju licencji i abonamentu oraz opcji, które oferuje system.

Popularnym rozwiązaniem WMS na polskim rynku jest system zarządzania magazynem oferowany przez Futuriti. W tej chwili pracuje z nim ponad 1000 firm. Narzędzie poprawia efektywność pracy magazynów. Program WMS od Futuriti umożliwia integrację z programami ERP (Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, xSale), obsługę wielu magazynów jednocześnie oraz efektywne zarządzanie procesami zachodzącymi w magazynie.

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru systemu zarządzania magazynem, możemy przetestować propozycję Futuriti w wersji demo. Na własnych doświadczeniach przekonamy się o wydajności systemu i poznamy pozytywny wpływ na codzienną pracę jego użytkowników.

Zapisz się do naszego eksperckiego newslettera. Tylko wartościowe treści!
Zapraszamy do czytania naszego bloga. Znajdziesz tutaj artykuły eksperckie na temat optymalizacji magazynów, systemów WMS oraz innych tematów związanych z branżą e-commerce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Zapisz się do naszego newslettera. Tylko wartościowe treści!
Zapraszamy do czytania naszego bloga. Znajdziesz tutaj artykuły eksperckie na temat optymalizacji magazynów, systemów WMS oraz innych tematów związanych z branżą e-commerce.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.

Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy