fbpx

WMS 3PL – Zarządzanie Centrum Logistycznym

Korzystasz w swojej firmie z Subiekt GT? Chciałbyś zintegrować Subiekt GT z WMS?  Mamy już gotową integrację dla Twojego magazynu opartego o Subiekt GT! Zapraszamy!

WMS dla centrum logistycznego

Zależy Ci na usprawnieniu pracy centrum logistycznego? Chcesz poprawić jakość oferowanych usług, a jednocześnie obniżyć koszty? Jeśli tak, mamy propozycję dla Ciebie. Nasz system WMS dla centrum logistycznego to rozwiązanie, które pozwoli Ci wskoczyć na wyższy poziom zarządzania magazynem. Wspomaga ono realizację wszystkich operacji odbywających się w tego typu obiektach oraz ułatwia pracę osobom, które w nich pracują.

WMS dla centrum logistycznego – co to jest?

WMS Futuriti 3PL to zaawansowany system WMS dla centrum logistycznego. Wyposażony jest on w szeroką gamę funkcji, które ułatwiają wykonywanie obowiązków osobom pracującym w magazynie na różnych stanowiskach. Jest to profesjonalne oprogramowanie, które z powodzeniem możesz wykorzystywać do obsługi wielu klientów zewnętrznych. W zależności od Twoich potrzeb, do wyboru masz gotową wersję programu lub spersonalizowaną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Ważne jest również to, że WMS Futuriti 3PL możesz zintegrować z systemami MES, TMS, ERP, e-commerce, jak również z wszelkiego rodzaju systemami kurierskimi – daje Ci to zatem jeszcze więcej możliwości!

Czym wyróżnia się nasz WMS dla centrum logistycznego?

Nasz system WMS dla centrum logistycznego zapewnia możliwość zarządzania towarami należącymi do wielu różnych klientów. Ponadto, ze względu na to, że w magazynie często zatrudniane są osoby zza granicy, można korzystać z oprogramowania w wielu różnych językach. Co więcej, jest ono elastyczne i skalowalne, dzięki czemu może być ono rozwijane wraz z rozwojem Twojej firmy.

Wiemy, jak ważne jest, aby narzędzia do pracy były proste obsłudze, dlatego nasz WMS 3PL posiada bardzo intuicyjny interfejs, który ułatwia korzystanie z wielu znajdujących się w nim funkcji. Istotne jest także to, że pozwala on identyfikować towary poprzez technologię RFID, jak również kody kreskowe, co ułatwia z kolei zarządzanie magazynem. Dodatkowo, nasz system WMS dla centrum logistycznego możesz zintegrować z systemami wizyjnymi oraz automatyką magazynową, aby w pełni odpowiadał on Twoim potrzebom.

Dla kogo przeznaczony jest system WMS Futuriti 3PL?

Z systemu WMS Futuriti 3PL mogą korzystać zarówno małe, jak i duże centra logistyczne, bez względu na zakres świadczonych usług oraz metody przechowywania towarów. Doskonale wpisze się on w potrzeby zwłaszcza tych klientów, którzy mają szczególne wymagania i chcieliby oprogramowanie tego typu przystosować do specyfiki swojego przedsiębiorstwa.

 

 

Najważniejsze korzyści z wdrożenia WMS w centrum logistycznym

 

Korzyści dla kierowników magazynu i magazynierów

Nasz system WMS zapewnia szereg korzyści magazynierom oraz kierownikom magazynów. Weźmy pod uwagę np. przyjęcia i wydania. Automatyczne awizacje oraz polecenia wydań sprawiają, że czas trwania tych operacji jest o wiele krótszy. Co więcej, dzięki jednoznacznym identyfikacjom towarów na wszystkich etapach procesów logistycznych możliwie jest również zredukowanie przy nich liczby pomyłek – i to w bardzo dużym stopniu. 

WMS Futuriti 3PL to system, który posiada wbudowane algorytmy planowania, przyczyniające się do zwiększania efektywności pracowników. Dzięki temu, że jest on intuicyjny i łatwy w obsłudze, znakomicie sprawdza się podczas wdrażania nowych magazynierów, których niejako „prowadzi on za rękę” oraz sprawia, że cały proces szkolenia przebiega znacznie szybciej. Nasz system WMS dla centrów logistycznych przydaje się zatem w zatrudnianiu pracowników sezonowych, którzy na wstępie mogą korzystać z wielu podpowiedzi, podsuwanym im przez owo oprogramowanie. 

Należy powiedzieć również o tym, ze nasz system WMS pomaga lepiej zarządzać towarami (np. tymi, które szybko rotują), a wszystko to dzięki danym, które są w nim przechowywane i udostępniane. Pomaga on również w sprawnej i jednocześnie dokładnej inwentaryzacji, która ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o prowadzenie gospodarki magazynowej. Jest to możliwe m.in. dzięki odpowiednim rozwiązaniom informatycznym. Mówimy o tym, ponieważ każda pomyłka to dodatkowy koszt dla firmy, a to właśnie z błędami związana jest inwentaryzacja przeprowadzana w sposób tradycyjny. 

Kierownicy magazynu docenią również to, że WMS Futuriti 3PL posiada wbudowany moduł analityczny. Dostarcza on sporo przydatnych informacji o procesach odbywających się w tego typu obiektach. Można je śledzić i optymalizować, tak aby jak najwięcej operacji odbywało się w jak najkrótszym czasie. Dzięki wszystkim tym danym można wiele dokumentów zdigitalizować, a tym samym – obniżyć koszty związane z drukiem oraz wprowadzić rozwiązania bardziej ekologiczne. 

 

Korzyści dla dyrektora i kierownika logistyki

Jeśli jesteś dyrektorem lub kierownikiem działu logistycznego, z pewnością zainteresuje Cię to, że dzięki profesjonalnemu systemowi WMS do zarządzania centrum logistycznym wzrośnie wydajność całej Twojej firmy. Wynika to z wielu czynników, m.in. z możliwości monitorowania wszelkich procesów magazynowych w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie – z szansą na błyskawiczną reakcję w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Mniejsza ilość błędów wiąże się z kolei z mniejszą liczbą reklamacji – ma to związek z tym, że na wszystkich etapach procesu logistycznego towary są jednoznacznie identyfikowane. 

W systemie WMS Futuriti 3PL uwzględnione zostały także algorytmy przyjmowania i rozkładania towarów, dzięki którym można umieścić je w najlepszym możliwym miejscu, biorąc pod uwagę np. ich rotacyjność. Oprogramowanie posiada również strukturę, która umożliwia korzystanie z niego wielu firmom, przechowującym swoje produkty na terenie jednego centrum logistycznego. Co więcej, wszelkie operacje logistyczne mogą być w nim dopasowywane do indywidualnych potrzeb konkretnych przedsiębiorstw (chodzi tu m.in. o copacking, foliowanie, vas czy standy). 

Nasz system WMS pozwala zaoszczędzić czas pracowników podczas wielu operacji logistycznych. Jest to oprogramowanie, dzięki któremu przygotowywanie raportów i rozliczeń między klientami a osobami zarządzającymi magazynem trwa znacznie krócej – umożliwia to moduł ROL, który jest w ów system wbudowany. Ponadto dużo szybciej przebiega sam proces inwentaryzacji, m.in., dzięki odpowiednim terminalom. Błyskawicznie trwa również zamawianie środka transportu, który ma przewieźć daną przesyłkę pod konkretny adres – oprogramowanie WMS Futuriti 3PL jest bowiem zintegrowane z systemami kurierskimi. 

 

Korzyści dla przedsiębiorstwa i kadry zarządzającej

Pierwszą, bardzo istotną korzyścią dla kadry zarządzającej, płynącą z implementacji naszego oprogramowania, jest oszczędność pieniędzy. Wiąże się to z tym, że wszelkie operacje logistyczne trwają – przy zastosowaniu WMS Futuriti 3PL – o wiele krócej. Dzięki temu w tym samym czasie odbywa się więcej procesów, bez potrzeby zatrudniania nowych pracowników w magazynie. To wszystko przekłada się z kolei na większą wydajność przedsiębiorstwa. Warto dodać, że samo szkolenie pracowników jest dzięki niemu także znacznie szybsze, co również przekłada się na większe oszczędności. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wdrożenie naszego systemu WMS dla centrum logistycznych gwarantuje szybki zwrot z inwestycji. 

Jeżeli stoisz na czele firmy, doskonale wiesz, jak ważna jest jakość obsługi klienta. Jest to jeden z tych czynników, który pomaga zdobywać przewagę nad konkurencją. Dzięki temu, że nasz system redukuje ilość pomyłek, a co za tym idzie – reklamacji do minimum, klienci są o wiele bardziej usatysfakcjonowani współpracą z daną firmą. Z kolei dzięki temu, że wszystkie dane są aktualizowane na bieżąco, można bez przerwy uzyskiwać dane o upływającym terminie ważności czy też zniszczeniach towarów, a co za tym idzie – zmniejszać potencjalne straty. Nie mniej istotne jest to, że ów program daje wgląd w to, jak szybko i dokładnie swoje obowiązki wykonują poszczególni magazynierzy. 

 

Zarządzanie Centrum Logistycznym – System WMS Futuriti 3PL – najważniejsze funkcje? 

Nasz system WMS dla centrum logistycznego to rozwiązanie wyposażone w szereg przydatnych funkcji. Poniżej opisujemy tylko te najistotniejsze. 

Dzielenie przestrzeni magazynowej przez wielu klientów 

Nasz system WMS pozwala wydzielić w przestrzeni magazynowej strefy, w których przechowywane są towary różnych klientów. Dokonuje on tego w taki sposób, aby pracownicy magazynowi mogli pracować maksymalnie wydajnie, a towary kontrahentów były w 100% bezpieczne. Ma to ogromne znaczenie w tego typu obiektach, w których składuje się tysiące różnych towarów i realizuje się setki operacji logistycznych każdego dnia. Obszary przeznaczane na ich magazynowanie mogą być zwiększane lub zmniejszane, tak aby cały czas móc zagospodarowywać przestrzeń magazynu jak najbardziej efektywnie. 

Warto dodać, że w centrum logistycznym klienci mogą współdzielić ze sobą pewną przestrzeń i to również uwzględnia nasze oprogramowanie WMS. Oznacza to, że gdy w pewnym momencie dana lokalizacja jest wolna, można w niej umieścić towar dowolnego klienta, a kiedy się zwolni – można przeznaczyć to miejsce na produkty innych kontrahentów. System WMS ułatwia w ten sposób rozkład towarów, a także ich kompletację. 

Profilowanie 

Profilowanie to funkcja związana z udzielaniem dostępu użytkownikom jedynie do wybranego obszaru w magazynie. Dzięki temu pracownicy mają wgląd jedynie do informacji o towarach klientów, które obsługują. Po zalogowaniu do systemu WMS magazynier widzi wyłącznie te zadania, które są z tymi towarami związane. To ułatwia wykonywanie obowiązków, nie rozprasza niepotrzebnie pracowników, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo różnych towarów. 

Obsługa kilku typów nośników 

Oprogramowanie pomaga w pracy z różnymi typami nośników magazynowo-transportowych. Informacje na ich temat sprawiają, że zdecydowanie łatwiej można zagospodarowywać przestrzeń magazynu. Dzięki tego typu danym można bardziej precyzyjnie przygotowywać raporty o wykonanych operacjach logistycznych dla kontrahentów. 

Integracja z innymi systemami 

Bardzo ważną cechą profesjonalnych programów do zarządzania centrum logistycznym  jest możliwość ich integracji z innymi systemami. Umożliwia to sprawny przepływ danych nie tylko w samym magazynie, ale również w obrębie całego przedsiębiorstwa. Nasz system WMS pozwala też wymieniać informacje m.in. o dyspozycjach przyjęć i wydań, importować kartoteki towarowe, a także eksportować dane o stanach magazynowych. 

Rozliczanie procesów logistycznych 

Niezwykle istotnym elementem oprogramowaniu WMS Futuriti 3PL jest moduł umożliwiający rozliczenia z przeprowadzonych operacji logistycznych. Dzięki temu klienci mają wgląd w to, co dokładnie dzieje się z ich towarem. Dotyczy to zarówno procesów związanych z zasobami (np. kompletacją czy załadunkiem nośnika), jak i czynnościami (np. czyszczeniem czy etykietowaniem). Co więcej, dzięki systemowi można łatwiej zawierać umowy z kontrahentami, uwzględniając wszystkie ważne dane na temat planowanych operacji. System generuje też przydatne zestawienia końcowe, które pozwalają szybciej wysyłać faktury dla klientów. 

 

 

Zapisz się do naszego eksperckiego newslettera. Tylko wartościowe treści!
Zapraszamy do czytania naszego bloga. Znajdziesz tutaj artykuły eksperckie na temat optymalizacji magazynów, systemów WMS oraz innych tematów związanych z branżą e-commerce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Zapisz się do naszego newslettera. Tylko wartościowe treści!
Zapraszamy do czytania naszego bloga. Znajdziesz tutaj artykuły eksperckie na temat optymalizacji magazynów, systemów WMS oraz innych tematów związanych z branżą e-commerce.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.

Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy