fbpx

Integracja WMS – Baselinker

Korzystasz na co dzień z Baselinkera? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Właśnie pracujemy nad integracją tego narzędzia z naszym systemem WMS Futuriti

Korzystasz na co dzień z Baselinkera? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Właśnie pracujemy nad integracją tego narzędzia z naszym systemem WMS Futuriti. Dzięki ich połączeniu uzyskasz szereg różnych uddogodnień. Co to oznacza w praktyce? I dlaczego warto skorzystać z połączenia Futuriti WMS i Baselinkera? Odpowiadamy.

Co to jest system WMS?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest system WMS. To złożony program informatyczny, służący do zarządzania magazynem. Można powiedzieć, że to swego rodzaju „mózg” magazynu, kierujący wszystkimi czynnościami, które się w nim odbywają, oraz sprawuje nad nimi kontrolę. W praktyce oznacza to, że wpiera on różnego rodzaju operacje logistyczne oraz pomaga koordynować i optymalizować wszelkie procesy, począwszy od przyjęcia dostaw aż po inwentaryzację stanów magazynowych. Jest to system, który monitoruje praktycznie wszystko, co dzieje się na magazynie.

System WMS – w jakie funkcjonalności jest wyposażony?

Oto podstawowe funkcjonalności systemu WMS.

Zarządzanie przyjmowaniem dostaw

System WMS umożliwia szybkie przyjmowanie towarów. Dotyczy to zarówno produktów pochodzących z innych magazynów i towarów od dostawców, jaki i przesyłek od klientów w ramach zwrotów. Dzięki systemowi WMS można też zweryfikować zgodność towaru z zamówieniem oraz przeprowadzać kontrolę ilościową i jakościową.

Inwentaryzacja towarów w magazynie

W systemach WMS dane o ilości magazynowanego towaru udostępniane i aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Cały proces zajmuje dzięki temu o wiele mniej czasu. Program pozwala również przeprowadzać zarówno pełną inwentaryzację, z uwzględnieniem wszystkich towarów, jak i inwentaryzację wyrywkową, np. dla wybranej ich grupy.

Kompletacja towarów

System WMS pozwala dokonywać kompletacji towarów, i – co więcej – znacznie go usprawnia, ponieważ wskazuje pracownikom najkrótszą trasę do wybranego asortymentu. Co więcej, nie muszą oni dzięki temu zapamiętywać lokalizacji każdego towaru.

Kontrola stanów magazynowych

Dzięki systemowi WMS można na bieżąco kontrolować ilość zapasów. Oznacza to, że zawsze wiesz, ile towarów znajduje się w magazynie i w którym miejscu są one przechowywane. Funkcja ta pozwala również rejestrować straty, wycofywać produkty, które uległy uszkodzeniu, a także nakładać kwarantannę na określone towary.

Zarządzanie procesami wysyłki

Przy pomocy systemu do zarządzania magazynem możesz również wysyłać towary. Bez problemu możesz grupować w nim zamówienia, generować etykiety oraz zarządzać załadunkiem towaru. Warto dodać, że zarządzanie procesami wysyłki obejmuje nie tylko przygotowywanie wysyłek do klientów, ale również przesunięcia przesyłek do innych magazynów oraz zwroty do dostawców.

Dla kogo są systemy WMS?

Systemy WMS projektowane są z myślą o sklepach obsługujących średnie i duże wolumeny zróżnicowanych zamówień. Oznacza to, że przeznaczone są głównie dla średnich oraz dużych firm. Znajdą zastosowanie zarówno w przeciętnym magazynie produkcyjnym, jak i w wielkim centrum dystrybucyjnym.

Jakie są korzyści z wdrożenia systemu WMS?

Korzyści z wdrożenia systemu WMS jest mnóstwo. Poniżej podajemy tylko te najistotniejsze.

Efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej

Dzięki systemowi WMS można zoptymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowej, co umożliwia umiejętne rozlokowywanie towaru. To z kolei sprawia, że dostęp do szybko rotujących w danym okresie produktów jest znacznie łatwiejszy. System WMS pozwala też wybrać najlepszą lokalizację do umieszczenia danego towaru, bazując na parametrach produktu, cechach nośnika czy też dacie przydatności.

Odciążenie kierownika

Wdrożenie systemu WMS sprawia, że kierownik nie musi wykonywać pewnych zadań, które należały wcześniej do jego obowiązków. Pieczę nad ich płynnością i efektywności sprawuje program do zarządzania magazynem. Dzięki temu kierownik może mieć większą kontrolę np. nad poziomem zaangażowania oraz motywacji pracowników.

Zwiększenie wydajności firmy

Wprowadzenie systemu WMS do firm automatyzuje zarządzanie magazynem i zwiększa wydajność firmy. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, ze umożliwia on przyspieszenie realizacji zamówień, monitoruje stany magazynowe oraz odpowiednio wcześniej wychwytuje i eliminuje wszelkie błędy.

Zintegrowanie z firmami kurierskimi

Nowoczesne programy WMS dają możliwość integracji z oprogramowaniem kurierów i firm spedycyjnych. To z kolei sprawia, że można szybko i sprawnie zaplanować transport dla określonych przesyłek. Co więcej, pozwala on na grupowanie określonych typów przesyłek oraz układać odpowiedni harmonogram wysyłek.

Integracja z innymi narzędziami

Profesjonalny system WMS powinien być zintegrowany z różnymi narzędziami do automatyzacji sprzedaży. Świetnym rozwiązaniem jest integracja Baselinkera z systemem WMS. Dlaczego? Szczegółowo opisujemy ten temat w ostatnim podrozdziale.

Ile kosztuje system WMS?

Cena systemu WMS zależna jest od wielu czynników, które szczegółowo opisujemy w tabeli.

WMS WMS 3PL Enterprise
16800 7000 zł netto (cena promocyjna) 18800 9000 zł netto (cena promocyjna) Indywidualna wycena
ilość stanowisk: 1 2 stanowiska (w tym manager) ilość stanowisk: powyżej 10
Współpraca z Comarch ERP Optima/XL, Subiekt GT lub Baselinker Obsługa wielu źródeł jednocześnie Współpraca z Comarch ERP Optima/XL lub Baselinker
Wdrożenie pod klucz
9 000 PLN 6 998 PLN (cena promocyjna)
Wdrożenie pod klucz
11 000 PLN 8 998 PLN (cena promocyjna)
Dedykowany proces wdrożenia
Dokumentacja + instruktaż Dokumentacja + instruktaż Dedykowane szkolenia
Standardowe procesy logistyczne Do obsługi zamówień z wielu źródeł Indywidualne procesy logistyczne w oparciu o analizę wdrożeniową przygotowaną przez Eksperta
Dodatkowe stanowisko: + 3900 PLN Dodatkowe stanowisko: + 3900 PLN Dostępne kolejne stanowiska
Gwarancja: + 190 PLN/m-c Gwarancja: + 390 PLN/m-c Dostępna gwarancja
Opieka kierownika projektu
Sztuczna inteligencja optymalizująca pracę

Integracja Baselinker z WMS

Jeśli szukasz systemu WMS, z którym możesz zintegrować narzędzie Baselinker, idealnie trafiłeś – WMS Futuriti sprosta wszystkim Twoim potrzebom. Dlaczego warto się zdecydować na to rozwiązanie? Głównie dlatego, że:

  • zapewnia ono możliwość pobierania towarów (katalogu) z Baselinkera do systemu WMS,
  • możesz obsługiwać zamówienia z Baselinkera w systemie WMS, które widoczne są jako nowe dyspozycje wydania magazynowego,
  • listy przewozowe generowane są automatycznie, a WMS Futuriti informuje narzędzie Baselinker o skompletowaniu towarów.

Jak widzisz, integracja Baselinkera z systemem WMS może ułatwić Ci wykonywanie wielu operacji. Co więcej, aby skorzystać z tej opcji, nie musisz posiadać systemu ERP. Wszystkie zlecenia możesz wysyłać z Baselinkera bezpośrednio do magazynu, a kiedy tam zostanie skompletowane zamówienie, Baselinker otrzyma informację zwrotną – wówczas można automatycznie wystawić list przewozowy.

Zapisz się do naszego eksperckiego newslettera. Tylko wartościowe treści!
Zapraszamy do czytania naszego bloga. Znajdziesz tutaj artykuły eksperckie na temat optymalizacji magazynów, systemów WMS oraz innych tematów związanych z branżą e-commerce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Zapisz się do naszego newslettera. Tylko wartościowe treści!
Zapraszamy do czytania naszego bloga. Znajdziesz tutaj artykuły eksperckie na temat optymalizacji magazynów, systemów WMS oraz innych tematów związanych z branżą e-commerce.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.

Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy