fbpx
Spis treści

Aktualizacja Futuriti Connector

Aktualizacje aplikacji Connector można przeprowadzić ręcznie z poziomu instalatora. Aby są wykonać należy przycisnąć baner 'Instaluj/Aktualizuj Futuriti Conenctor’.

Jeśli w konfiguracji jest podana ścieżka ERP to instalator sam rozpozna do jakiej wersji ERP podnieść Connector.
Przy uruchamianiu instalator pojawi się komunikat o konieczności aktualizacji wersji.

Autoaktualizacja

Od wersji instalatora 1.0.0.59 i connectora 1.0.106.0 wprowadzona została autoaktualizacja. Autoaktualizacja (instalatora i connectora) domyślnie jest włączona i odbywa się w tle bez udziału użytkownika (jeżeli włączona jest usługa connectora). Auotaktualizacja uwzględnia także flagę pobierania wersji preview (jeżeli została zaznaczona podczas instalacji). Dodatkowo autoaktualizacja uwzględnia zmianę wersji systemu ERP, jeżeli w katalogu zgodnym z konfiguracją zainstalowano nową wersję systemu ERP to connector przełączy się na aktualizację do tej wersji. Domyślny czas sprawdzania dostępności aktualizacji to 5min w godzinach 9-16 od poniedziałku do piątku (konfigurowalne). Dodatkowo autoaktualizacja może nastąpić tylko gdy doszło do zmiany wersji ERP. Domyślnie ten tryb jest aktywny w godz 17-9. Każde sprawdzenie dostępności aktualizacji widoczne jest na liście jako kolejna akcja jak Autoupdate lub Autoupdate, wersja ERP:

Konfiguracja

Konfiguracja umożliwia włączenie/wyłączenie auto aktualizacji oraz zmianę częstotliwości/przedziału kiedy jest sprawdzana. Aktualnie możliwa jest przez edycję pliku ConnectorConfig.json w sekcji Autoupdate:

"Autoupdate": {
    "Enabled": true,
    "CronExpression": "0 0/5 9-16 ? * MON-FRI"
    "CronExpressionErpVersion": "0 0/5 17-8 ? * * *"
  }
}
 • Enabled – włącza lub wyłącza auto aktualizację. Wartość true lub false
 • CronExpression – umożliwia zaawansowane zdefiniowanie kiedy będzie uruchamiana akcja sprawdzania aktualizacji składnia opisana jest w dokumentacji
 • CronExpressionErpVersion -Wyrażenie cron (składnia jak powyżej) kiedy aktualizacja będzie sprawdzana na wypadek zmiany wersji ERP. Autoaktualizacja uruchomi się w tym czasie tylko gdy zmieniła się wersja ERP w ścieżce zdefiniowanej w konfiguracji.

Ręczne uruchomienie

Auto aktualizacja działa poprzez wywołanie instalatora (FuturitiErpConnectorInstaller.exe) z odpowiednimi parametrami i możliwe jest także uruchomienie poprzez dodanie parametrów (pojedynczo lub obydwa):

 • updateConnector – uruchamia w tle sprawdzenie i aktualizację (jeżeli dostępna) connectora
 • updateInstaller – uruchamia w tle sprawdzenie i aktualizację (jeżeli dostępna) instalatora
 • updateConnectorIfErpVersionChanged – uruchamia w tle sprawdzenie czy zmieniła się wersja ERP i przeprowadza aktualizację connectora tylko w przypadku zmiany wersji ERP

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy