fbpx
Spis treści

Poprawa zatwierdzonego odczytu

Odczyt na lokalizację określoną

Jeżeli podczas realizacji inwentaryzacji zauważyliśmy, że jeden z naszych odczytów jest błędny, mamy możliwość jego skorygowania. W tym celu należy:

  1. Otworzyć do podglądu błędnie zatwierdzony odczyt oraz sprawdzić (i zapamiętać) jego lokalizację.
  2. Przejść do zakładki „Raport” oraz znaleźć produkt z tą lokalizacją.

    Aby móc wprowadzić korektę towaru, należy użyć przycisku „Odblokuj lokalizację”. Pozwoli nam to na ponowne zeskanowanie towarów z wyznaczonego miejsca.


  3. Po wykonaniu powyższej akcji, dodajemy nowy dokument INK+ oraz wybieramy jaki operator ma wykonać przeliczenie. Wygenerowany dokument pojawi nam się w zakładce „Odczyty” z numerem „INK-XX”. Teraz możemy przystąpić do ponownego przeliczenia. INK pozwala na korektę tylko wybranej lokalizacji, nie jest to więc korekta całego odczytu.    UWAGA!! Należy pamiętać, że wymaga to przeskanowania każdego produktu, który znajduje się w tej lokalizacji.
  4. Po przeskanowaniu prawidłowych ilości, należy zeskanować kod lokalizacji celem jej ponownego zamknięcia oraz kliknąć „Zatwierdź”.

Odczyt na lokalizację nieokreśloną

W przypadku odczytu na lokalizację nieokreśloną, nie możliwe jest odblokowanie lokalizacji lub wygenerowanie dokumentu INK+

Aby skorygować odczyt na lokalizację nieokreśloną należy otworzyć zatwierdzony odczyt i następnie go anulować

FuturitiWMS – Menu dokumentu

Dokument zostanie oznaczony jako anulowany i nie będzie brany pod uwagę w inwentaryzacji.

Następnie należy wygenerować nowy odczyt i przeskanować towary od nowa

Poprzez przywrócenie odczytu to realizacji

Od wersji WMS 1.743 dodano możliwość wycofania zatwierdzenia dokumentu INO jeśli nie ma on wygenerowanego dokumentu INK i inwentaryzacja jest nadal w toku. Zaleca się użycie tego sposobu tylko w przypadku, gdy wymagane są drobne poprawki do odczytu np. dodanie jednej pozycji.

Przekazanie odczytu z powrotem do realizacji skutkuje automatycznym odblokowaniem wszystkich lokalizacji znajdujących się na odczycie i może być przeprowadzone jedynie przez serwis lub kierownika magazynu.

W celu wycofania zatwierdzenia odczytu należy przejść do zatwierdzonego odczytu, a następnie otworzyć jego menu i wybrać opcję Wycofaj zatwierdzenie

FuturitiWMS – Odczyt inwentaryzacyjny

Wszystkie lokalizacje odczytu zostaną otwarte, a dokument zostanie przekazany do realizacji

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy