fbpx
Spis treści

Rodzaje dyspozycji

Futuriti WMS oferuje podstawowe rodzaje dyspozycji:

  • PM – Przyjęcie Magazynowe
  • WM – Wydanie Magazynowe
  • MP – Zmiana miejsca położenia
  • ZS – Zamówienie Sprzedaży
  • KS – Korekta Stanów

Dla dyspozycji istnieje dodatkowo dyspozycja weryfikacji

  • C-PMWeryfikacja przyjęcie Magazynowego
  • C-WMWeryfikacja Wydania Magazynowego
  • C-MPWeryfikacja zmiany miejsca położenia

Aby wybrać dyspozycję należy przejść do odpowiedniej zakładki w menu głównym programu.

Przyjęcie Magazynowe

Dokumenty PM umożliwiają przyjęcie towaru na magazyn. Określenie struktury magazynu, normatywów pozwala odłożyć towar na określoną lokalizację. Dyspozycję możemy wykonać od strony ERP oraz WMS. Po stronie systemu ERP dokumenty przyjęć należy pozostawić w buforze aby móc je zrealizować. Przyjęcie możemy wykonać również w WMS poprzez funkcję „PM+” która po zatwierdzeniu tworzy dokument PZ w optimie lub XL

Wydanie Magazynowe

Dokumenty WM umożliwiają wydanie towaru z magazynu. Dyspozycję możemy wykonać od srony ERP oraz WMS. Po stronie systemu ERP dokumenty wydań należy pozostawić w buforze aby móc je zrealizować. . Przyjęcie możemy wykonać również w WMS poprzez funkcję „WM+” która po zatwierdzeniu tworzy dokument WZ w optimie lub XL

Miejsce Położenia

Dokument MP umożliwia przesuwanie towaru między lokalizacjami w obrębie jednego magazynu.

Nadawanie położeń (lokalizacji)

Po synchronizacji nowego dokumentu do WMS nie jest on widoczny do realizacji. W tle uruchamia się akcja nadająca położenia na dokumencie wg. domyślnego algorytmu lub indywidualnej implementacji pod wymagania danego klienta. Jeżeli wystąpi błąd podczas próby nadania położeń np. brak wystarczających stanów magazynowych dla dokumentu WM to akcja będzie ponawiana. Domyślnie akcja jest ponawiana przez 7dni, jeżeli po tym czasie nie uda się nadać położeń to akcja jest ostatecznie zakańczana.

Zamówienia Sprzedaży

Są dokumentami tylko do odczytu, nie podlega realizacji i nie wpływają na stany magazynowe. Synchronizowany jest on od strony ERP, znajdują się na nim dane teleadresowe klientów.

Zamówienie sprzedaży synchronizowane jest w kierunku ERP -> WMS

Dokument nie jest realizowany po stronie WMS, natomiast służy on głównie do generowania kolejnych dokumentów w procesach oraz etykiet kurierskich

Zamówienie sprzedaży działa w instalacjach opartych na connectorze

Korekty Stanów

Korekty stanów tworzone są w WMS z poziomu listy dokumentów i dostęp do tworzenia tego typu dokumentów dostępny jest tylko dla użytkowników z rolą Serwisant. Pozwala na utworzenie dokumentu i nadawanie pozycji bez uwzględniania aktualnych stanów magazynowych w celu korygowania niepoprawnych stanów magazynowych towaru w WMS

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy