fbpx
Spis treści

Konfiguracja UDI

Konfiguracja kodów

Futuriti WMS pozwala na włączenie/wyłączenie obsługi wybranych kodów UDI

Przejdź do Menu → Inne → UDI

FuturitiWMS – Menu główne
FuturitiWMS – Lista UDI

 

Na liście widać aktywne kody UDI, nieaktywne kody są oznaczone szarym paskiem.

Możliwe jest zafiltrowanie listy do aktywnych kodów UDI

Aby podejrzeć kod kliknij pozycję dwukrotnie lewym klawiszem myszy

FuturitiWMS – Podgląd UDI

Zostanie otwarte okno z rozpiską kwantyfikatorów przypisanych do partii, z poziomu tego okna można zmienić status aktywności kodu.

Nie ma możliwości edycji domyślnych kwantyfikatorów, na prośbę klienta możliwe jest dodanie nowych kodów, w tym celu należy skontaktować się z naszym helpdesk.

Każdemu z kwantyfikatorów można przypisać wymaganie adekwatnej cechy na towarach obsługujących UDI. Konfiguracja ta jest użyta podczas automatycznej konfiguracji cech towarów z poziomu menu lub przy procesie synchronizacji towarów (Opis znajduje się poniżej w następnym punkcie).

Mimo braku możliwości edycji kwantyfikatorów użytkownik ma nadal możliwość zdefiniowania dodatkowych kwantyfikatorów dla cech własnych, w tym celu kliknij przycisk Dodatkowe kwantyfikatory

FuturitiWMS – UDI definicje użytkownika

Na liście widoczne są dodatkowe kwantyfikatory definiowane przez użytkowników w formacie [Nazwa cechy]: [kwantyfikator], możliwa jest edycja lub dodanie nowego kwantyfikatora, muszą być one zgodne ze specyfikacją wybranego kodu UDI, w przypadku GS1, specyfikacja opisuje kwantyfikator 30 jako ItemCount. W kodzie może również znajdować się kwantyfikator 20, opisany jako ProductVariant.

Jeśli wymagane jest aby WMS zaczytywał również ProductVariant z podanego kodu UDI, należy dodać go do listy

Aby dodać nowy kwantyfikator kliknij przycisk Dodaj

FuturitiWMS – Edycja kwantyfikatora

Wybierz z listy cechę, którą ma ustawić kwantyfikator oraz kwantyfikator, po którym rozpoznać ciąg znaków

Zapisz kwantyfikator, od tej pory WMS będzie szukał wartości ze wskazanym kwantyfikatorem

Obsługa UDI przez towary

W celu pełnej obsługi UDI przez towar, musi on mieć włączone odpowiednie cechy wymagane oraz opcjonalne. Można je ustawić ręcznie na każdym towarze lub skorzystać z opcji automatycznej konfiguracji UDI

Przejdź do listy towarów w WMS: Menu Słowniki → Towary

Zaznacz towary, które mają obsługiwać UDI prawym klawiszem myszy, następnie i kliknij przycisk Menu

FuturitiWMS – Menu listy towarów

 

Wybierz opcję Ustaw UDI, na towarze zostaną automatycznie ustawione odpowiednie cechy predefiniowane oraz definicje użytkownika

Wymagania cech zostaną ustawione następująco z uwzględnieniem wcześniej skonfigurowanych na definicji UDI statusów:

  • Wymagane – w przypadku, gdy wszystkie aktywne kody UDI wymagają podania danej cechy
  • Opcjonalne – w przypadku, gdy przynajmniej jeden kod UDI wymaga podania wartości cechy
  • Brak – w przypadku, gdy żaden kod UDI nie używa wartości cechy

Automatyczne nadawanie cech zgodnych z UDI

Od wersji WMS 1.663 możliwe jest skonfigurowanie WMS tak, aby wszystkie nowe towary synchronizujące się do WMS, zapisywały się z odpowiednimi cechami zgodnie z opisanym wyżej algorytmem.

Aby aktywować usługę, należy przejść do listy konfiguracji (Menu główne → Opcje → Konfiguracja), następnie wyszukać konfigurację o kodzie ApplyUdiLotToNewArticles i włączyć konfigurację (domyślnie jest ona wyłączona)

Po aktywacji konfiguracji wszystkie nowe towary synchronizowane z ERP będą miały włączone cechy z odpowiednimi wymogami oraz dodatkowymi cechami.

Generowanie kodu FGS1 w przypadku braku UDI na towarze

Może przydarzyć się, że towar mimo obsługi UDI nie posiada kodu UDI lub jest nieprawidłowo skonfigurowany. W takim przypadku WMS dodaje obsługę FGS1, który jest standardem kodowania cech przyjętym w FuturitiWMS, specyfikacja kodu znajduje się tutaj.

Domyślnie towary synchronizowane z ERP nie posiadają włączonej opcji generowania kodu FGS1 (jeśli wyżej opisana konfiguracja automatycznych cech jest wyłączona). Na towarach należy ręcznie włączyć generowanie kodów, w tym celu należy przejść do karty towaru (Słowniki → Towary → Edycja towaru), następnie zaznaczyć opcję Generuj kod UDI (FGS1) gdy brak na PM

FuturitiWMS – Karta towarowa

Podczas przyjęć towaru, kod UDI zostanie wygenerowany na podstawie podanych cech (cechy dodatkowe nie są nanoszone na generowany kod)

Następnie możliwe jest wydrukowanie etykiety z kodem UDI pozycji na dokumencie i naklejenia jej na towar. Podczas wydania należy skanować wydrukowaną etykietę.

 

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy