fbpx
Spis treści

Magazyny wirtualne

Funkcjonalność umożliwia skonfigurowanie magazynów wirtualny tzn. takich, które nie istnieją w systemie ERP a mogą stanowić dodatkowe magazyny lub strefy magazynowe. Magazyny wirtualne składają się z regionów, a więc pośrednio lokalizacji. Magazyny wirtualne są widoczne w WMS i możliwe jest wybranie takiego magazynu i praca w jego obrębie. Na wybranym magazynie wirtualny widoczne są dokumenty oraz stany w kontekście wybranego magazynu. Na liście magazynów oznaczony jest jako „Wirtualny” i wyróżniony kolorem.

Przykład magazynu wirtualnego

Do takiego magazynu można przypisywać regiony magazynu powiązanego, poprzez podwójne kliknięcie w magazyn otworzy się formatka jego edycji.

Dodawanie regionów z magazynu powiązanego

Formatka edycji magazynu

Następnie należy wybrać opcję „Reg. wirtualne” aby otworzyć listę regionów podpiętych pod wybrany magazyn wirtualny.

Lista regionów wirtualnych magazynu

Dodaj obszary – Otwiera formatkę umożliwiającą dodanie regionów z magazynu powiązanego do magazynu wirtualnego.

Dodawanie regionów magazynu powiązanego

Po wybraniu opcji Dodaj obszary zostanie otwarta poniższa formatka z regionami jeszcze nie dodanymi do magazynu wirtualnego.

Lista regionów magazynu podpiętego

Należy zaznaczyć regiony, które chcemy dodać (prawym klawiszem myszy) i zatwierdzić je przyciskiem Dodaj zaznaczone. Zostaną one podpięte do magazynu wirtualnego.

Usuwanie regionów magazynu powiązanego

W formatce listy regionów wirtualnych magazynu:

Lista regionów wirtualnych magazynu

Należy zaznaczyć regiony, które chcemy usunąć (prawym klawiszem myszy), otworzyć menu przyciskiem Menu i wybrać opcję Odepnij. Zostaną one odpięte z magazynu wirtualnego.

Dodawanie regionu wirtualnego

W oknie głównym Futuriti WMS należy przejść do zakładki Opcje, następnie Struktura magazynu.

Okno główne Futuriti WMS
Okno edycji struktury magazynu

Należy z listy rozwijanej wybrać magazyn wirtualny (1), następnie wpisać kod obszaru (2) i dodać go za pomocą przycisku dodawania nowego obszaru (3)

Wprowadzona została także obsługa magazynów wirtualnych w funkcji zwracającej stany [AlpolWMS].[ArticleStock2]. Przekazując identyfikator magazynu wirtualnego w parametrze [WarehouseId] lub [WarehouseIds] zostaną zwrócone tylko stany dla tego magazynu (stany znajdujące się na położeniach przypisanych do danego magazynu).

W Futuriti tworzymy zaawansowane technologicznie systemy IT oraz wdrażamy, rozwijamy i integrujemy systemy Comarch ERP.
Jako Złoty Partner Comarch zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości obsługę na wszystkich etapach współpracy.

Umów się na prezentację

Jesteś zainteresowany WMS Futuriti?
Wypełnij formularz – odezwiemy się do Ciebie i pokażemy, w jaki sposób zwiększysz efektywność swojego magazynu!

Czy aby na pewno mierzysz w magazynie wszystko, co powinieneś?

Wiedza jest kluczem do przetrwania oraz wyskalowania biznesu – zwłaszcza w obecnym, dynamicznie rozwijającym się środowisku. Im więcej aspektów mierzysz, tym więcej z nich możesz zoptymalizować.

W trosce o Twój magazyn, zespół Futuriti przygotował zestaw wskaźników efektywności, które pomogą Ci zoptymalizować pracę magazynu, usprawnić pracę i zredukować koszty.

Pobierz checklistę ze wskaźnikami i sprawdź co możesz usprawnić w magazynie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Podając swój adres mailowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Futuriti w celu zapisania do listy mailingowej i wysyłania newslettera. Newsletter będzie zawierał informacje eksperckie na temat zarządzania magazynem wysokiego składu, branży e-commerce a także o produktach, usługach, promocjach lub nowościach Futuriti. Zgodę można w każdej chwili cofnąć.
Obiecujemy nie spamować ! Będziesz otrzymywać tylko wartościowe treści.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prowadzisz sprzedaż e-commerce? Możesz sprzedawać więcej ale Twój magazyn nie wyrabia? Skontaktuj się z nami! Pomożemy